Eren Bakıcı Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Eren Bakıcı Fan Club

üує σℓ мυтℓυ σℓ »»««єяєη¢ιℓєяιη вöℓgєѕι

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Cem adrian

2 posters
YazarMesaj
[chi]aLikolik
aLi kolik admin
aLi kolik admin
[chi]aLikolik

Cem adrian Empty
MesajKonu: Cem adrian   Cem adrian EmptyPerş. Mayıs 01, 2008 3:58 am

cem adrian 30 kasım 1980 de Edirne'de dünyaya gelmiştir.Küçük yaşlarda amatör olarak müzikle ilgilenmiş,sonrasında yine Edirne' de yerel bir radyoda DJ olarak çalışmış,bu sırada beste çalışmalarını radyodaki stüdyonun el verdiği ölçüde,son derece ilkel yöntemlerle kaydetmiştir.Müziğini daha geniş kitlelerle paylaşmak için geldiği İstanbul'da,kısa bir dönem grubuyla çeşitli mekanlarda sahne almıştır. Cem Adrian'ın "ben bu şarkıyı sana yazdım" albümü,Edirne'de,radyoda çalışırken,kendine uyarladığı "sample"ların üzerine kendi bestelerini seslendirdiği,ardından yine kendi yaptığı vokallerle,taklit ettiği enstrumanlarla zenginleştirdiği tek kanal kayıtların bir derlemesidir.Son iki parça -Summertime ve uzun ince bir yol- 26 Ekim 2004 tarihinde Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları'nda verilen canlı konser kaydından alınmıştır.

Albümde duydugunuz tüm vokaller Cem Adrian'a aittir.Summertime parçasında Cem Adrian hem soprano,hem bas,hem trompet,hemde normal ses tonuyla bizzet kendisi söylemiştir. şuan ise Cem Adrian Eylül 2004 te Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları fakültesinde başladıgı müzik ögrenimine "özel ögrenci" statüsüyle devam etmektedir arkadaşlar tavsiye ederim dinleyin

CEM ADRİAN HAKKINDA KISA BİLGİLER...

---bildiğim kadarıyla ses telleri normal insan ses tellerinden 3 kat daha uzun ki böyle olunca kaç oktav olduğu pek hesaplanamıyor...
---bilkent üni deki hocaları sınavlarda ona not verememişler uzun bir süre, o da bunu fark edip bir takım yerlerde detone olmuş ki puan kırıp bir şeyler yapabilsinler =)
---" Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti" albümü Cem Adrian'ın ikinci albümü...
---bu albümde de ilk albümde olduğu gibi sürprizleri var... örneğin " bana özel " şarkısında Umay Umay düeti gibi...
---Yağmur şarkısında da Denizhan adlı bir müzisyenle düet yapıyor ki onun sesinin de ne kadar güzel olduğu makina performasında gayet açık...
---son bir ek olarak da " Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti " adlı parçasında tek bir enstürman kullanmadığını belirtelim...
tüm efektler ve sesler bu parçada Cem Adrian'a ait...

ayrıca;
TV MAKİNASI - YAĞMUR PERFORMANSI

https://www.youtube.com/watch?v=m7jNQJQXc0k
http://www.cilekesonline.com
' MisSinG ^^
ModeratöR
' MisSinG ^^

Cem adrian Empty
MesajKonu: Geri: Cem adrian   Cem adrian EmptyPerş. Mayıs 01, 2008 10:45 am

cem adrian nın sesi mükemeL ya .. şarkıLarı da resmen beni anLatıyo .. Very Happy:D xD

özeLLikLe bana özeL şarkısına bayıLıyorumm ...

Cem adrian
1 sayfadaki 1 sayfası